Definiowanie kadrowe

Początek  Poprzedni  Następny

Zestawienia kadrowe są formą przekroju przez dane pracownika na wielu poziomach informacji jakie zostały zapisane w bazie. W tym przypadku bardzo ważne jest definiowanie parametrów, na podstawie których utworzony zostanie dokument.

 

Definiowanie kadrowe - okno główne

 

W menu Zestawienia/Definiowanie kadrowe klikamy ikona_nowy . Program zapyta się, czy ma dodać nową pozycje i po potwierdzeniu, otworzy nam się okno edycji zestawienia, w którym należy uzupełnić nazwę i opis typu definicji. Otworzone zostanie podokno, w którego zakładkach odnajdujemy Zestawienia oraz Definicje. Po wejściu w Zestawienia oraz wybraniu ikona_nowy , będziemy mieli możliwość wybrania pracowników, dla których tworzone jest zestawienie. W momencie potwierdzenia, otworzy się okno edycji danych zestawienia:

 

Definiowanie kadrowe - edycja danych zestawienia

 

Poza opisem, bardzo istotne jest ustalenie dat zestawienia. 'Dane sumaryczne od dnia' oznacza, że np. suma godzin i wynagrodzeń liczona jest w określonym przez nas okresie, zaś reszta ustalana jest na aktualny dzień.

 

Następnie należy przejść do zakładki Definicje i dodać nowy rekord do tabeli. Według ustawionych przez nas definicji powstanie zestawienie dla każdego pracownika. Dla każdej kategorii kolumny, istnieje wiele pozycji według których będzie zestawienie tworzone.

 

Definiowanie kadrowe - edycja definicji

      Definiowanie kadrowe - edycja kolumny definicji

 

 

Jeżeli opcja Ważne nie zostanie zaznaczona, to definiowana przez nas kolumna nie będzie brała udziału w zestawieniu. Warunkiem filtru określamy, w jaki sposób zdefiniowana przez nas kolumna będzie filtrowana - jaki będzie jej zakres. Jeśli wybierzemy brak, to kolumna zostanie tylko wyświetlona, natomiast jeśli zaznaczony zostanie inny rodzaj filtru, to w ramach jego uwarunkowań kolumna zostanie przefiltrowana. Do dyspozycji mamy:

równy
mniejszy równy (zakres do)
większy równy (zakres od)
w zakresie (od - do)
różny od
poza zakresem (od - do)

Wartości te wpisujemy w dwa pola poniżej wyboru filtru, które wraz z wybraniem pasującej nam opcji stają się aktywne:

 

Definiowanie kadrowe - warunek filtru: równy             Definiowanie kadrowe - warunek filtru: mniejszy równy                             Definiowanie kadrowe - warunek filtru: w zakresie

 

Definiowanie kadrowe - lista definicji zestawienia

 

Przykładowa lista definicji.

 

 

Aby ustawione przez nas definicje zostały uwzględnione w zestawieniu, należy wrócić do zakładki Zestawienia, odnaleźć ikonę przeliczenie_strzałka , która przeliczy nam wszystkich pracowników przez zapisane przez nas definicje. Jeżeli będą pozycje, które według zdefiniowanych przez nas parametrów są poza zbiorem, zostaną one usunięte z zestawienia.

 

Definiowanie kadrowe - okno podrzędne

 

 

Przy wydruku należy zwrócić uwagę na:

a) jeżeli ukryliśmy jakąkolwiek kolumnę w zestawieniu, nie będzie ona zawarta w dokumencie;

b) zwrócić uwagę, czy liczba kolumn nie jest zbyt duża - może być problem z wydrukiem. W tej sytuacji proponujemy albo zmienić rozmiar czcionki bazowej, albo wyeksportować zestawienie do MS Excela i stamtąd wydrukować zestawienie kadrowe.

 

 

Definiowanie kadrowe - podgląd wydruku