Instalacja programu w trybie SETUP |
Początek Poprzedni Następny |
Instalacja w trybie SETUP przeprowadza nas przez instalacje krok po kroku. W odróżnieniu do techniki ClickOnce, tutaj jest konieczność zaakceptowania i zatwierdzenia większej ilości parametrów. Tym co wyróżnia również ten tryb instalacji jest możliwość zainstalowania programu na dwóch ścieżkach na jednym komputerze (wymagane uprawienia administratora, by móc pobierać nowe wersje), co nie jest możliwe przy instalacji programu 'CPW' za pomocą ClickOnce.
Składniki dodatkowe tj. Microsoft .NET Framework 4 Client Profile (x86 and x64) i SQL Server (np. 2017 Express Edition) instaluje się tylko raz na każdym komputerze („per machine”). Jeżeli nie ma ich na komputerze, na którym zainstalowany ma zostać program, pojawi się komunikat informujący nas o tym.
Wersja instalacyjna programu dostępna jest na specjalnej stronie internetowej http://www.cenzus.legat.com.pl/CPW/SetupCPW.exe
UWAGA ! Instalacja programu 'CPW' nie instaluje serwera bazy danych. Przykładowa instalacja serwera bazy danych jest opisana w rozdziale Instalacja serwera bazy danych.
Instalacja przebiega w następujący sposób:
Po zaakceptowaniu umowy licencyjnej zostaniemy poproszeni o zaznaczenie komponentów, które chcemy zainstalować i odznaczenie tych, których nie chcemy. Kolejne okno, które nam się wyświetli dotyczy folderu docelowego - miejsca, gdzie ma być zapisany program:
Uwaga: Proponujemy aby nie instalować docelowo Cenzusa w folderze Program Files ze względu na uprawnienia.
Jeśli proces przebiegł pomyślnie, instalator utworzy skrót w Menu Programów oraz na pulpicie. Nasza nowa ikonka skrótu powinna mieć poniższy wygląd :
We właściwościach skrótu (prawym klawiszem na ikonę skrótu, właściwości, zakładka skróty) mamy możliwość podania ścieżki zapisu plików połączeń, które zostaną przy kolejnym uruchomieniu zapamiętane. Po nazwie aplikacji wpisujemy nazwę folderu, w którym ten plik będzie przechowywany. Jeżeli nic nie zostanie wpisane, to plik zostanie automatycznie zapisany w folderze aplikacji. W nazwie folderu można używać symboli: # - login (Windows) Użytkownika
|