Rejestr - staże pracy

Początek  Poprzedni  Następny

Menu Staż pracy przedstawia, w postaci zbiorczej tabeli, zawarte w programie informacje związane ze stażem pracy każdego pracownika (Nazwisko, Imię, Imię drugie, NIP, PESEL, Symbol działu). W poszczególnych kolumnach odczytujemy: Staż pracy, Staż własny, Staż obcy, Staż jubileuszu, Poprzedni jubileusz, Data poprzedniego, Następny jubileusz, Data następnego, Zatrudniony od, Zatrudniony do oraz Staż własny z ewentualnie doliczonym obcym.

 

 

Rejestr danych pracowniczych - Staże pracy.

 

 

W tabeli głównej można skorzystać z funkcji: sortowania danych według wybranej kolumny, eksportu do programu 'Excel' Eksport tabeli do Exel_ikona, kopiowania do i wklejania ze schowka pracowników przycisk_schowek_pracowniczy_ze_strzalka.

Dodatkowa funkcja "Uaktualnij listę wartości", dostępna pod przyciskiem przycisk_ptaszek lub klawiszem [F4], służy do ponownego przeliczania kolumn, które wypełniane są w trakcie otwierania tabeli i nie zawsze automatycznie się uaktualniają po zmianie danych źródłowych.

 

 

UWAGA !

Ze względów bezpieczeństwa, w tabeli Rejestru staży pracy nie można usuwać rekordów, a tylko je edytować.

 

 

 

Dla wybranego rekordu tabeli, okno podrzędne (otwierane za pomocą ikony ikona_otworz_nizszy_poziom1 lub ikona_szczegoly) jest standardowym oknem z menu Kartoteki/Kartoteka osobowa/Staże pracy. Posiada zakładki: Aktualny staż pracownika oraz Dane początkowe.

 

W zakładce Aktualny staż pracownika odczytujemy, na wybrany dzień, wyliczenie aktualnych wartości staży wymaganych w zakładzie pracy:

staż zatrudnienia - nieprzerwany okres zatrudnienia. Program czerpie dane z Umowy o pracę.
staż własny - nieprzerwany okres, który pracownik przepracował w naszej firmie. Program wylicza jego długość na podstawie wszystkich zawartych Umów o pracę posiadających ciągłość oraz ewentualnie z bilansu otwarcia, jeśli zaznaczymy, że ma być wliczany do stażu własnego w zakładce "Dane początkowe".
staż obcy - wcześniejsze zamknięte okresy pracy wyliczone w oparciu o Poprzednie świadectwa pracy lub "ręcznie" wpisany bilans otwarcia w zakładce "Dane początkowe".
staż do nagrody jubileuszowej - zasady obliczania unormowane są przepisami wewnętrznymi zakładu pracy: regulaminem wynagradzania albo układem zbiorowym pracy. Aby program pokazywał informacje dotyczące nagrody jubileuszowej, musimy wcześniej zaznaczyć, że jest przyznawana w naszej firmie i podać, na jakich zasadach - dokonujemy tego w Konfiguracja/Parametry naliczania/zakładka "Nagroda jubileuszowa".

 

 

W zakładce Dane początkowe mamy możliwość sprawdzenia oraz zmodyfikowania indywidualnych wartości: dodatkowego stażu własnego i stażu obcego, kolejno dla każdego pracownika .

Zaznaczając pole wyboru pole wyboru_dostepna_edycja_parametrow_stazy wchodzimy w tryb edycji i możemy "ręcznie":

dla ustalonego dnia (zatrudnienia lub wskazanego) wpisać bilans otwarcia stażu własnego, który będzie dodawany do stażu własnego naliczonego zgodnie z Umową o pracę (np. jeśli nasza firma uznaje okres pracy u innego pracodawcy np. w tej samej branży jako staż własny).
wpisać bilans stażu obcego, który zastąpi staż obcy ustalony na podstawie Poprzednich Świadectw Pracy.

 

 

W oknie głównym istnieje opcja drukowania zaznaczonych wierszy (pracowników) lub całości zestawienia. Po naciśnięciu na ikonę ikona_drukuj lub skrót klawiszowy [Ctrl+P] lub wybraniu "Drukuj" w menu kontekstowym, pojawi się okno przygotowania wydruku, w którym ustawiamy parametry:

 

Rejestr staży pracy - okno przygotowania wydruku.

 

 

 

Rodzaj wydruku, którym tutaj operujemy, nie zawsze może pomieścić wszystkie kolumny (widoczne na monitorze). W takim przypadku, po kliknięciu na link link_podglad, wyświetli się okno o tym ostrzegające:

 

Okno Info: nie wszystkie kolumny zmieszczą się na wydruku.

 

Na podglądzie wydruku sprawdzamy, które elementy zostały pominięte i jeśli nam to nie odpowiada, musimy zmienić parametry wydruku np.

orientację wydruku strony na poprzeczną;
układ kolumn na ekranie - w menu kontekstowym. Należy wybierać tylko kolumny potrzebne, ponieważ szerokość każdej kolumny na wydruku jest z góry ustalona. Jeśli z przodu tabeli występują szerokie kolumny, to pierwsza, która się nie zmieści spowoduje, że następne w kolejności po niej również nie wejdą, mimo, że są wąskie.
istnieje możliwość, za pomocą funkcji eksportu do programu 'Excel' Eksport tabeli do Exel_ikona, przeniesienia tabeli do arkusza 'Excel' i tam po sformatowaniu jej wydrukowanie.

 

 

Rejestr staży pracy - podgląd wydruku.