Załączniki

Początek  Poprzedni  Następny

Gromadzone w systemie dane często są odbiciem istniejącego w rzeczywistości dokumentu. Oryginały, czy też kopie dokumentów, przechowujemy w teczkach kadrowych naszych pracowników. Dostęp do nich wymaga odnalezienia właściwego dokumentu w archiwum. Przy wykorzystaniu tej kontrolki możemy zapisywać obrazy dokumentów wprost w naszej bazie danych. Źródłem tych kopii może być skaner, faks komputerowy oraz każde inne urządzenie tworzące pliki graficzne w formacie TIFF, GIF, BMP, PNG, JPEG. W przypadku posiadania plików dokumentów w postaci innej niż graficzna, można dokonać ich konwersji np. aplikacją PDF Creator, która zamienia pliki w trakcie wydruku na wybrany format. Tak przygotowane pliki powinny zawierać po jednej stronie dokumentu. Wielostronicowe pliki graficzne (pliki TIFF) zostaną podzielone na strony, które będą wczytane jako oddzielne załączniki.

W programie 'CPW' takie kartoteki składające się z wczytanych obrazów załączników pozwolą Użytkownikowi na łatwy i szybki dostęp do pełnej ich treści wraz z możliwością wydrukowania.

 

 

Kontrolka załączników dostępna jest dla poniższych opcji programu :

dane firmowe
dane osobowe
urlop wypoczynkowy/nieobecności
konta bankowe
członkowie rodzin
wykształcenie
świadectwa pracy
wstępne badania lekarskie
kursy i kwalifikacje
okresowe badania lekarskie
kursy BHP
szkolenia
pit 2
pit 12

 

Dodając nowy załącznik - będąc w zakładce Załączniki i naciskając klawisz [INSERT] lub ikonę ikona_dodaj_nowy_rekord - musimy wskazać lokalizację naszego pliku z obrazem dokumentu przy użyciu pojawiającego się na ekranie okna dialogowego.

 

Załącznik - wczytany dokument

 

Przy wczytaniu pliku graficznego program przyjmuje :

datę wpisu - zgodną z bieżącą datą systemu operacyjnego,
datę dokumentu - zgodnie z datą sesji programu,
opis - zgodny z nazwą pliku graficznego z rozszerzeniem.

 

Tak utworzony obraz naszego załącznika możemy obrócić. Każdorazowe naciśnięcie linku link_obroc_obraz dokonuje transformacji obrazu o kąt 90 stopni w lewo.

Link link_zmien_obraz służy do wczytania nowego pliku jako obrazu naszego załącznika. Nie ma możliwości usunięcia obrazu tak aby załącznik był pusty.

 

Dostępne są trzy tryby podglądu obrazu dokumentu załącznika :

rozmiar oryginalny - pokazuje rysunek w rozmiarze oryginalnym, w przypadku gdy rozmiar obrazu jest większy niż wielkość okna podglądu, dla umożliwienia podglądu całego obszaru, pojawiają się paski przewijania (poziomy i pionowy),
rozciągnij - pokazuje obraz w całym dostępnym obszarze podglądu, co wiąże się ze zniekształceniem proporcji obrazu,
dopasuj - proporcje rysunku zostają zachowane, obraz jest skalowany do rozmiaru umożliwiającego pokazanie w całym dostępnym obszarze na ekranie.

 

UWAGA !

Prosimy sprawdzić, jakie jest ograniczenie wielkości Państwa bazy danych. Każdy ograniczony zbiór można wypełnić. Starajmy się wczytywać obrazy o rozsądnej wielkości (1 strona do 100kB).  Wielkość obrazu jest zależna od zastosowanej rozdzielczości i liczby kolorów. Przy maksymalnej jakości obraz jednej strony może mieć ponad 10 MB, czyli zająć tyle miejsca co 100 właściwie przygotowanych obrazów.